ZOO

Ve středu 19. června se žáci 1. stupeň ZŠ Revoluční neučili ve škole, vyrazili totiž na poznávací školní výlet do plzeňské zoologické zahrady.
Po příjezdu do zoo jsme se nejprve vydali do statku Lüftnerka, tam jsme měli objednaný výukový program na téma domácí zvířata. S lektorem jsme si prošli část zoo, kde se chovají králíci, prasata, nutrie, ovce, kachny, husy, slepice, morčata, a vyslechli si zajímavé povídání. Poté jsme si – už sami – prohlédli expozici ryb, viděli jsme tygra, zebry a žirafy, malého hrocha... Zaujali nás lemuři s mláďaty. Dopoledne rychle uteklo, pak ještě bylo nutné se před cestou zpět posilnit zmrzlinou a dalšími lákadly ve stánku s občerstvením a mohli jsme jet do školy.
V plzeňské zoo by se dalo strávit několik dnů a stále by bylo co objevovat. Tak možná příště vyrazíme poznat její další část.

Bohuslava Dusíková, učitelka a asistentka pedagoga