Z papírového odpadu hrady jako z pohádky

21.1.2022

Naše škola je zapojena do programu Erasmus+. Projekt nese název „Evropská příručka pro aktivní ochranu životního prostředí" a je zaměřen na ochranu životního prostředí a udržitelnosti rovnováhy mezi současným a budoucím životem.

Využití odpadu k dalšímu zpracování patří k možnostem, jak toho docílit. My jsme se rozhodli pro papírový odpad, který máme každý doma a máme jej i ve škole. Například papírové krabice, ruličky z toaletního papíru, papírových utěrek. Tento nasbíraný materiál jsme změnili na krásné hrady. Žáci barvili, lepili. Pro celou školu jsme pak připravili výstavu našich pohádkových hradů. Do papírové krabice mohli žáci celé školy vhazovat lístky s číslem hradu, který se jim nejvíce líbil. Po sečtení hlasů jsme vyhlásili tři hrady jako vítězné. Žáci byli odměněni diplomy a věcnými cenami.
                                                                                                              Koordinátorka Erasmus+, Jana Šmídová