Vyhodnocení PPŠ

Vyhodnocení PPŠ ve šk. roce 2023 - 2024

V letošním roce proběhla na prvním stupni soutěž o „Putovní pohár školy".
První setkání, ve kterém byli žáci seznámeni s průběhem soutěžení v letošním školním roce proběhlo ve čtvrtek 14. 9. 2023. Děti si pozorně vyslechly informace o jednotlivých disciplínách, které jsou tematicky zaměřené na zvířecí říši.
V pátek 13. 10. 2023 proběhla na prvním stupni školy první soutěžní disciplína ve vytrvalostním běhu. Soutěž byla velice napínavá až do poslední chvíle. Děti s vypjetím sil usilovně bojovaly. Nejlepším běžcem se stal Nikolas, na druhém místě se umístil Kryštof a třetí příčka patří Nině.
V pátek 10. 11. 2023 proběhlo další kolo PPŠ. Tentokrát si žáci prověřili, jak mají přesnou mušku. Nejlepším lukostřelcem se stal žák II. třídy Kryštof, druhé místo obsadil žák speciální třídy Honzík a třetí skončil Radek z V. třídy. Výkony všech byly vyrovnané a o úspěchu rozhodly poslední pokusy.
Ve čtvrtek 11. 1. 2024 proběhla na prvním stupni další soutěž v boji o Putovní pohár, ve které si žáci prověřili svou rychlost a ohebnost v překážkové dráze. Jejich úkolem bylo podlézt, přelézt, přeskočit, vylézt a přeplazit se přes připravené překážky. Děti byly rozděleni do dvou skupin. V první mladší kategorii zvítězila žákyně II. třídy Nikola, na druhém místě skončil Filip a na třetím Matyáš, oba ze speciální třídy. V druhé kategorii vyhrál Filip z III. třídy, druhé místo patřilo Milanovi, též z III, třídy a na třetím místě se umístila Sára z II. třídy. Tato soutěž byla velmi napínavá a žáci předvedli opravdu skvělé výkony.
Další soutěž PPŠ proběhla v pondělí 18. 3, 2024. Tentokrát si děti vyzkoušely svou trpělivost a přesnost, lovily ryby. Nejlepší rybářkou se stala žákyně II. třídy Sára s počtem 12 ulovených ryb, jen těsně za ní se umístil žák Kryštof ze stejné třídy s 10 rybami a na třetím místě žák III. třídy Filip s 9. Soutěž byla napínavá a vyrovnaná až do poslední chvíle. Žáci předvedli opravdu skvělé výkony. Další soutěž proběhne v dubnu a bude zaměřena na soustředěnost a paměť.
Úterý 30. 4. 2024 jsme s žáky prvního stupně pojali velkolepě. Učitelé oblečeni do kostýmů čarodějů a čarodějnic vedli výuku i následné aktivity, kterými žákům přiblížili tradici Filipojakubské noci. Samozřejmě nechyběla soutěž v létání na koštěti, opékání špekáčků, míchání čarodějnického lektvaru a tajemná zaklínadla. Do aktivit jsme také zapojili soutěž PPŠ, ve které měly děti za úkol poznat předměty uschované v kouzelném sáčku. Nejlepšími v závěrečné soutěži se stalo hned několik žáků. Pavlínka, Radek a Viktorka ze IV. třídy a Nikolka ze II. třídy.
Výkony v soutěžích byly velice napínavé a rozhodovaly body každé soutěže. Nejlepším soutěžícím se stal žák II. třídy Kryštof Kozák s 53 body, druhé místo obsadila Pavlínka Jamrišková ze IV. třídy s 39 body a na třetím místě skončil Filip Seidl s 36 body. V celkovém hodnocení tříd zvítězila a pohár poputuje v letošním školním roce do II. třídy.
Odměnou pro všechny žáky prvního stupně bude na konci školního roku návštěva výukového programu v ZOO Plzeň.

koordinátorka PPŠ Mgr. Jaroslava Londová