Vlastivědná vycházka Stříbrem

Procházka po našem městě Stříbře

Do konce školního roku zbývá jen pár dní a krásné počasí nás vylákalo na procházku naším městem.
Na náměstí naši žáci poznávali budovy, které jsme navštívili během školního roku - Městskou knihovnu, muzeum a radnici.
Naše cesta pokračovala parkem k Hornickému skanzenu, který jsme si prohlédli zvenčí a kde jsme posvačili na blízkém sezení s naučnou cedulí. Poté jsme se vydali podél řeky proti proudu.
Zastavili jsme se u naučné tabule, která nás informovala o Hornické stezce, tu mohou žáci navštívit se svými rodiči.
Došli jsme až k bývalé plovárně, za ní se nachází farma, kde jsme si prohlédli domácí zvířata.
Při zpáteční cestě jsme si odpočinuly u kostelíku Nanebevzetí Panny Mari, vyšlápli Smuteční vrch a pokračovali do školy.
Dětem se vlastivědná a přírodovědná procházka velmi líbila.

Jana Šmídová, učitelka