Uklízíme životní prostředí v okolí školy

29. 3. 2022 "Ukliďme Česko" 2022

Žáci ZŠ Revoluční uklízí životní prostředí v okolí školy

Tradicí se stala účast žáků v ekologickém projektu „Ukliďme Česko". Každoročně se žáci školy zapojují do několika projektů, které jsou zaměřeny na ochranu přírody. Tento projekt je jedním z nich.

Žáky práce směřující k ochraně přírody baví. Děti vybavené rukavicemi a pytli se vrhnou k úklidu nepořádku, které tu nevychovaní lidé zanechají. V letošním roce dokonce děti objevily při úklidu úplné poklady. Například rám světla od auta, nabíječku na mobilní telefon, tubu silikonu a ochranné sklíčko na mobilní telefon ještě v ochranném obalu.

Sesbírané odpadky žáci roztřídí do sběrných nádob určených k recyklaci. S pocitem dobře odvedené práce se vracíme do školy. Škoda jen, že musíme zařazovat ekologické vycházky opakovaně.

Koordinátorka EVVO Mgr. Jaroslava Londová