Třída plná pohody

9.2.2022 - 1.stupeň

„Třída plná pohody"
je název pro program podporující rozvoj sociálních dovedností a prevence rizikového chování určeného žákům prvního stupně ZŠ. Naši školu ZŠ Revoluční navštívila lektorka, paní Veselá, která si pro žáky prvního stupně připravila aktivity podporující pozitivní klima třídy.
Žáci IV. třídy se společně vydali na ostrov, kde potřebovali k přežití spolupráci.
Žáci III. třídy si zahráli hru: „Vymění si místo", ve které se vzájemně poznávali. Spolužáci se snažili zjistit, co mají ti druzí rádi a podobné informace. Někteří ani netušili, že mají společné zájmy, které jim mohou pomoci utužit kamarádské vztahy. Další činností bylo malování obrysu ruky, kde žáci prozradili ostatním něco o sobě, například jaké mají kladné vlastnosti.
V I. třídě děti navštívily „Zvířátka v ZOO", tak se jmenuje aktivita určená k pozitivnímu utváření třídního klimatu, vedoucí ke spolupráci, ohleduplnosti a vzájemnému respektu.
Věřím, že utužování pozitivního klimatu třídy je nezbytné, protože ve třídě, kde vládne pohoda, se učí lépe nejen žákům, ale hlavně i jejich učitelům.

Třídní učitelka I. třídy Mgr. Jaroslava Londová