Stříbro 2013

19. 3. 2013: Velikonoční slalom na kolečkách aneb Comenius opět zasahuje

V úterý 19.března 2013 navštívili žáci z partnerské školy z německého Rudolstadtu naši „základku" v Revoluční. Setkání se uskutečnilo v rámci mezinárodního projektu Partnerství škol programu Comenius s názvem „Křížem krážem Evropou - Sport nezná hranic".

Hlavním bodem programu byl „Velikonoční slalom na kolečkách", neboli štafetový závod německého a českého družstva ve slalomu na pojízdném vozíku a výměna zkušeností s realizací stávajícího projektu.

Velikonoce jsou za dveřmi, a tak ani toto téma na programu samozřejmě nechybělo. Po krátkém powerpointovém zastavení u českých velikonočních tradic, hranou ukázkou velikonočního koledování a ochutnávce beránka a mazance byl čas na kreativitu. Ve třech smíšených skupinách účastníci akce společně vyráběli velikonoční dekorace z papíru, splétali pomlázky z vrbových proutků a učili se velikonoční koledu.

Ještě tento týden se několik našich žáků bude moci seznámit s velikonočními tradicemi našich sousedů, společné projektové setkání bude mít pokračování 21. března v Rudolstadtu. Snad se tam podaří vylepšit našim žákům sportovní skóre. Ve Stříbře byli totiž ve slalomu úspěšnější hosté z Německa.

Mgr. Jasmína Vaňková, koordinátorka projektu