PROJEKTOVÉ DNY HALOWEEN A DUŠIČKY - 2. st ZŠ

31. 10. 2023

Projektové dny Halloween a Dušičky

30. a 31. 10. měli žáci naší školy projektové vyučování s námětem Halloween a Svátek zesnulých.
Žáci druhého stupně vyplňovali v rámci každého předmětu tematicky zaměřené pracovní listy, pracovali s interaktivní tabulí a využívali k práci tablety, na nichž plnili zábavné úkoly a hry.
Při hodinách AJ byli rozděleni do pracovních skupin, ve kterých bylo hlavním úkolem spolupracovat, pomáhat si, přečíst a dramatizovat jednoduchý text na téma pocity (feelings). Děti se naučily slovní zásobu na téma Halloween nebo zpracovávaly listy na téma počítání a vybarvování s duchy.
V hodinách českého jazyka jsme porovnávali zvyky v zahraničí a v ČR, dozvěděli se informace z naší historie o Svátku zesnulých, řešili detektivní příběh a přečetli si několik vtipů a citátů s uvedenou tematikou.
V hodinách informatiky jsme vytvářeli s žáky QR kódy neobvyklých tvarů, ukrývající zábavné úkoly či videa.

Napsal Bc. Dominika Kchol, učitelka na 2. stupni ZŠ