Projekt Média

26. 2. 2024

Projekt Media na prvním stupni

Pondělí 26. února 2024 bylo věnováno projektu Media. Cílem tohoto projektu je napomáhat žákům orientovat se ve světě současných médií, posilovat jejich mediální gramotnost, vybavit je základními poznatky a dovednostmi, podpořit jejich poučené, aktivní a nezávislé zapojení do mediální komunikace.
Projekt na prvním stupni naší školy byl rozdělen do několika bloků. První byl věnován mediálním prostředkům obecně a vlivu reklamy na člověka. Ve druhém bloku jsme vyzkoušeli televizní debatu, ve které jsme získali potřebné informace pro vytvoření plakátů, kterým jsme věnovali třetí blok. V poslední části jsme vyhodnotili a vystavili vytvořené plakáty.
Úplný závěr patřil reflexi celého projektového dne a shrnutí těch nejdůležitějších informací.

Koordinátorka projektu Mgr. Jaroslava Londová