Procházka předvánočním Stříbrem a výstava fotografií

Procházka předvánočním Stříbrem a výstava fotografiií

V tomto předvánočním čase jsme se rozhodli prohlédnout si vánočně nazdobené město a navštívit výstavu historických fotografií.
V muzeu jsme si prohlédli nejen fotografie, ale díky dobovým exponátům jsme se ocitli v minulém století. Děti s radostí poznávaly některé budovy, kolem kterých chodí i v současnosti.
Zpěvem vánočních koled jsme si vytvořili skvělou vánoční atmosféru. Paní učitelka Londová zpěv žáků doprovodila na klavír, který je ve výstavní síni, určen jen k významným událostem.
Po návštěvě muzea jsme zamířili na procházku do Minoritských zahrad, které mají svůj půvab i v tomto zimním čase.
Cestou zpět do školy jsme si prohlédli vernisáž obrázků v městské radnici a nezapomněli jsme na krásnou výzdobu na náměstí. Dětem se nejvíce líbil vyřezávaný betlém.
Naše procházka je tajnou upoutávkou pro děti na soutěž Stříbrská lampa, jejímž letošním námětem je "Historie kolem nás".

učitelky I. Stupně