Preventivní program „Veselé zoubky"

5. 3. 2024

Preventivní program „Veselé zoubky"

V pondělí 4. března jsme se se žáky II. a speciální třídy zapojili do preventivního programu drogerie „dm" s názvem Veselé zoubky.
Tento program je směrován k probrání zásad správné péče o zoubky, jak si zoubky čistit, aby byly bez kazu, proč navštěvovat zubního lékaře apod.
Úvod jsme věnovali představení, jak se jednotlivé zoubky jmenují, jakou mají funkci, jak rostou a mění se a vysvětlení pojmu zubní kaz.
Následovalo shlédnutí krátkého filmu: Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek.
Během projektové hodiny jsme dětem rozdali samolepky do koupelny s návodem správné péče o zoubky, vyplnili pracovní sešity a debatovali o jejich zkušenostech se zubní hygienou či návštěvou zubního lékaře.
Na závěr každý žák dostal taštičku s produkty péče o zoubky.
Tímto děkujeme společnosti dm drogerie markt s.r.o. za možnost zúčastnit se tohoto programu.

Mgr. Jaroslava Londová, třídní učitelka II. třídy