6. 6. 2022 - doprovodný program

Ovoce a zelenina do škol.
Naše škola je zapojena do projektu „Ovoce a zelenina do škol".
Organizátorem tohoto projektu je společnost Laktea, která realizuje v masovém měřítku projekty „Mléko do škol" a „Ovoce a zelenina do škol", a tím se snaží podpořit zdravou výživu a zdravý vývoj školní mládeže. Žáci v průběhu školního roku dostávají zdarma zdravou svačinku. Bonusem projektu bývá ochutnávka různých druhů ovoce a zeleniny.
V letošním školním roce jsme rozdělili žáky školy na skupiny podle věku. Ti mladší se věnovali poznávání a třídění ovoce a zeleniny na obrázcích, řešili jejich následné zpracování, luštili přesmyčky, které jejich některé názvy ukrývaly. Ti úplně nejmladší vykreslovali obrázky ovoce a zeleniny správnou barvou. Následovala společná ochutnávka. Děti rozkrájely a nadekorovaly ovoce a zeleninu na tácy a se zavázanýma očima poznávaly, které ovoce či zeleninu ochutnávají. Nejstarší děti byly naopak více aktivní v kuchyni. Děvčata připravila ovocný koláč a chlapci zeleninový salát a ovocný tác. Závěr projektové hodiny byl věnován ochutnávce a besedování o důležitosti konzumace ovoce a zeleniny pro zdárný vývoj.
Hodina věnovaná projektu se vydařila, dokonce se někteří žáci přiznali, že ochutnali některé druhy ovoce poprvé a že práce kuchařů se jim moc líbila.

Třídní učitelka I. třídy Mgr. Jaroslava Londová