Ovoce a zelenina do škol

„Ovoce a zelenina do škol" na prvním stupni ZŠ Revoluční.
V pondělí 3. 6. 2024 jsme věnovali 4. vyučující hodinu závěrečnému ukončení celoročního projektu podporující zdravé stravovací návyky u dětí „Ovoce a zelenina do škol".

V úvodu hodiny jsme připravili pro žáky kvíz, ve kterém měli uhodnout název rostliny a plodu, který bude hlavním tématem hodiny. Úkol to nebyl zcela jednoduchý, ale nakonec vše žáci vyřešili a „meloun" odhalili.

Další část byla věnována důležitým informacím, ve kterých se děti dozvěděly, proč je zdravé jíst meloun a jakým způsobem je pro naše zdraví prospěšný.

Následovala krátká poučná pohádka, ve které hrál opět hlavní roli meloun a vzájemné kamarádské vztahy.

Na závěr každý žák ochutnal 3 různé druhy melounu a jeho úkolem bylo sdělit, který mu chutnal nejvíce. Nakonec se všichni shodli, že nejlepší je (klasický červený) vodní meloun.

Organizátorům projektu moc děkujeme.

Třídní učitelka I. třídy Mgr. Jaroslava Londová