Německo 2014

20. - 24. 1. 2014: Křížem krážem Evropou - Sport nezná hranic

V týdnu od 20. ledna 2014 vycestovalo šest žáků základní školy v Revoluční ulici do Rudolstadtu, aby se setkali se žáky partnerských škol. Setkání se uskutečnilo pod hlavičkou programu Comenius. Jde o 3. mezinárodní projekt, ve kterém jsou kromě stříbrské školy zapojeny dvě německé školy ze Schweichu a Rudolstadtu, lucemburská škola z Echternachu, chorvatská z Puly a polská z Lesnice.

Týden byl věnovaný zimním sportům. Program připravila hostitelská škola a připravila ho báječně!

Hned v úterý po slavnostním přivítání rudolstadtským starostou na starobylé radnici si mohli účastníci vyzkoušet v lyžařské kryté běžecké hale v Oberhofu základy biatlonu - běh na lyžích a střelbu z laserových zbraní.

Ve středu se mladí sportovci přesunuli do Erfurtu na zimní stadion a parádně si zabruslili. Kromě bruslení mohli sledovat trénink německých rychlobruslařů a vyfotit si legendu německých rychlobruslařů Claudii Pechstein.

Dalším zimním sportem, který žáky nadchl, byl snowtubing aneb jízda po bobové dráze na nafukovacích kruzích v Sigmundsburgu.

Součástí projektových aktivit je zpracování informací, zhotovení informačních materiálů o úspěšných národních sportovcích a jejich představení ostatním. Češi představili při společné prezentaci českou olympioničku rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou.

Program setkání byl opravdu bohatý, kromě zimních sportů se do něj vešly také míčové hry, vodní hrátky v aquaparku Saalemax v Rudolstadtu, prohlídka exotických živočichů v Exotiku v Oberhofu, okružní jízda tramvají městem Erfurtem, návštěva bývalé štoly Morassina a již tradičně diskotéka.

A jako obvykle týden utekl jak voda. Další partnerské setkání se již chystá u nás v Čechách, organizátorem setkání bude základní škola v Revoluční ulici a na programu budou především míčové hry.

Mgr.Marie Hackerová a Mgr.Jasmína Vaňková