Motýli

Součástí naší stezky bude i záhon s lučním kvítím pro čmeláky, včely a motýli. Bohužel motýlů stále více ubývá vlivem intenzifikace zemědělství, neudržovaným loukám, které zarůstají náletovými dřevinami. Proto jsme se rozhodli si motýly na naši louku vyrobit z papíru a betonu.

V hodinách pracovní výchovy žáci smíchali beton s vodou a směs nalili do silikonových forem ve tvaru motýlů. Doprostřed zapíchli špejli, aby vznikl otvor pro umístění kovové tyčky, na které budou motýli uchyceni. Po uschnutí výrobku vyklopili a pomalovali pestrými barvami. Do spodní strany do otvoru zapíchli kovovou tyčku.

Papírové motýly vyrobili žáci při výtvarné výchově s paní učitelkou Jarkou Londovou. Ze čtvrtky vystřižené motýly přepůlili a na jednu stranu nanesli temperové barvy podle své fantazie. Pak opatrně obtiskli na druhou stranu motýla. Nakonec motýly zalaminovali.

Umístili jsme je na záhon s vysetým lučním kvítím na našem školním pozemku, kde k nim bude umístěna informační tabule o významu hmyzu pro náš život.

Koordinátorka Erasmu + Jana Šmídová