mořské akvárium

projekt Mas Český Západ

Mořské akvárium

Do společného projektu škol „Mořské akvárium", který pro žáky škol celého regionu zorganizovala Mas Český Západ, se zapojili téměř všichni žáci naší školy.
Žáci I. třídy pomáhali s výrobou obří ryby, hlavně se závěrečným barevným ztvárněním. Také odlévali sádrové rybky, které pomalovali podle předlohy. Velkou inspirací jim byla pohádka „Hledá se Nemo", která jim přiblížila život v mořských hlubinách. Na závěr vytvořili mořské rostliny, na které využili odpadové materiály a tímto způsobem je zrecyklovali.
Také žáci IV. třídy odlévali a barvili sádrové rybky, zatímco výsledkem společného tvoření žáků na 2. stupni je kašírovaná velryba.
Všechny artefakty již byly předány k instalaci v prostorách Dvora Krasíkov a budou spolu s dalšími mořskými (vý)tvory k vidění od 8. června.
Také se na výstavu pojedeme podívat a už teď se těšíme.

Mgr. Jaroslava Londová, Jana Šmídová a Mgr. Jasmína Vaňková