„Mléko do škol" - projekt 1. strupně

25. 1. 2024

Projekt prvního stupně „Mléko do škol"

Dne 25. 1. 2024 proběhl na prvním stupni školy dvouhodinový projektový blok, který je součástí celoročního projektu „Mléko do škol".
První část byla věnována zdravé výživě a zpracování mléka. Děti pomocí videoprezentace navštívily kravín i mlékárnu. V pracovních listech pak ti nejmladší vyhledávali, která zvířata jsou chována na produkci mléka, a ti starší luštili ve dvojicích názvy mléčných produktů, které byly ukryty v přesmyčkách.
Druhá část byla věnována ochutnávce. Žáci měli za úkol zvolit nejchutnější výrobek. Se zavázanýma očima hodnotili vzorek a přidělovali body. Největší oblibu u všech si získal jihočeský polotučný tvaroh „Madeta". Skóre bylo velmi vyrovnané, což svědčí o tom, že mléčné výrobky dětem chutnají.
Na závěr jsme společně zhodnotili všechny aktivity a rozdělili zbývající mléčné výrobky.

třídní učitelka II. třídy Mgr. Jaroslava Londová