Exkurze do Papírnictví a drogerie

9.2.2022 - žákyně PV - 2.stupeň

Žena za pultem aneb chtěla bych být prodavačkou

Po čem touží naše žákyně, čím by chtěly být, jaký obor si vyberou? Čím se vyučit, až skončí základní školu? Třeba prodavačkou. A proto jsme navštívily paní Čížkovou, majitelku prodejny Papírnictví - Drogerie.
Do obchodů chodíme skoro každý den. Prodavačky se usmívají, jsou vstřícné, milé, poradí, pomohou vybrat, nabídnou. Ale jak to vidí samotné prodavačky? Na to nám odpověděla paní Čížková: ,,Prodavačka by měla být komunikativní, empatická. Je to práce v čistotě. Důležité je pamatovat si zboží, kde je a o všem mít přehled, abyste zvládly doporučit tu správnou nabídku."
Žákyně z 8. třídy se zeptala, jestli prodavačky bolí nohy, když musí celý den stát za pultem. Pohotová odpověď pro dívky zněla: ,,Na to si zvyknete a nohy přestanou bolet." Na závěr dívkám paní Čížková popřála, aby si dobře vybraly své povolání, které je bude bavit, a chodily do práce rády.
Děkujeme za velmi pěkné povídání o své práci, za čas a inspiraci při volbě profese.

Jarmila Dvořáčková