Erasmusdays

13. 10. 2022 projektový den ERASMUS+

ErasmusDays 2022
13. 10. 2022

Naše škola je zapojena do mezinárodního programu Erasmus+. Tento projekt nese název: „Evropská příručka pro aktivní ochranu životního prostředí", proto jsme se rozhodli letošní ErasmusDays oslavit zahájením budování další etapy naučné stezky, která bude závěrečným produktem projektu a chloubou školní zahrady. Hlavním tématem dne byly obnovitelné zdroje energie.
Žáci se shromáždili v tělocvičně, kde byli rozděleni do tří skupin. Jedna skupina se věnovala energii, kterou produkuje sluneční záření. Děti si vyzkoušely vytvořit solární vařič a nechybělo ani prověřování měření energie, kterou vyrobí fotovoltaický článek. Druhá skupina vytvářela výrobky poháněné větrnou energií, které žáci nainstalovali na pozemek školní zahrady a budou součástí vznikající naučné stezky. Kromě větrníků si troufli i na zvonkohru. Třetí skupina se zaměřila na vodní energii a vytvořila malé modely mlýnků.
V závěrečné prezentaci členové jednotlivých skupin představili své výrobky ostatním. Učitelé ocenili nejpracovitější žáky odměnami, které škola získala z projektu ErasmusDays.

Mgr. Jaroslava Londová, třídní učitelka III. třídy