Erasmus+ 2015 - 2018

Téma: Předprofesní příprava

Po roční odmlce opět navazujeme mezinárodní spolupráci škol, tentokrát pod hlavičkou programu Erasmus+ - Strategická partnerství s názvem „Europäischer Berufswahlpass".

Do tříletého projektu je zapojeno 7 evropských škol vzdělávajících žáky se speciálními potřebami – kromě stříbrské základky v Revoluční ulici jsou to dvě německé školy v Rudolstadtu a Schweichu, dvě polské školy v Lesnici a Pucku, chorvatská škola v Pule a lucemburská škola v Echternachu.

Ústředním tématem všech projektových setkání a aktivit bude předprofesní příprava. První projektové setkání koordinátorů partnerských škol proběhne již koncem září v Lucembursku a bude věnováno především plánován konkrétní podoby celého projektu.

Mgr. Jasmína Vaňková, koordinátorka projektu