72 hodin

projekt EVVO - 15.10.2021

Pátek 15. 10. 2021 věnovala naše škola přírodě. Zapojila se tradičně do projektu 72 hodin. V letošním roce jsme se rozhodli zkrášlit okolí naší školy. V rámci pracovního vyučování vysadili žáci okrasné keře, které lemují plot školního hřiště.
Chlapci pod dohledem učitelů připravili jamky, do kterých následně děvčata jednotlivé keře vysazovala. Práce šla žákům pěkně od ruky a z odvedené práce měli velkou radost.
Do projektu 72 hodin se zapojujeme opakovaně a těší nás, že můžeme pomoci přírodě.

koordinátorka EVVO, Mgr. Jaroslava Londová

ErasmusDays 2021

15.10.2021

Náš projekt se jmenuje „Evropská příručka pro aktivní ochranu životního prostředí", rozhodli jsme se proto letošní ErasmusDays oslavit zasazením malého lesa na našem školním pozemku. Les bude později součástí naší naučné stezky. Díky projektu 72hodin jsme zároveň vysadili kolem školního plotu krásné keře.

V 10:45 hod. se žáci 1. i 2. stupně shromáždili před školou s odznáčky ErasmusDays a připomněli si aktivity, které jsme zvládli v minulém školním roce.

Po úvodním zahájení se i se sazenicemi a lopatami přemístili na předem určená místa a pustili se do práce. Hloubili jámy, sázeli stromky a keře, zalévali.

V závěru projektového dne si účastníci prověřili své znalosti lesa a lesní zvěře vyplňováním pracovních listů. Žáci prvního stupně si zahráli i pexeso s tématem les, které vyrobili jejich starší spolužáci.

Z našeho malého lesa máme radost a naše keře můžou obdivovat i kolemjdoucí.

Jana Šmídová, koordinátorka projektu