Výtvarný den

16. 1. 2020 1.stupeň

Zimní radovánky

Výtvarný den přinesl do naší školy ochlazení a zimu, jak už naznačuje název ,,Zimní radovánky". Zima ale nebyla nikomu, pěkně jsme se všichni zahřáli při tvůrčí práci, zpěvu i tanečku.

V úvodu žáci hádali a určovali období a to podle dětí převlečených třeba do kožichu nebo do šortek. Které z nich je zima a které léto? Otázek padlo spousty - jaké znáš zimní sporty, co se nosí v zimě, které tradice a zvyky probíhají.... Napovídalo se toho dost, proto přišla řada na taneček - Sněhulák.

A konečně to nejdůležitější. Rozdělení do skupin a výtvarné tvoření. První skupina, těch nejmladších, vykouzlila svou fantazií krásné sněhuláčky. Druhá, již větších, nazdobila paní zimu a ta se dívala, až mrazilo. Poslední nejstarší skupina vytvořila obří karty, na kterých byli znázorněni zimní sportovci - hokejista, lyžař.

Za pomoci učitelů, asistentek a použití různých výtvarných technik, vznikla krásná zimní výzdoba z prací našich žáků prvního stupně.

J. Dv.