Tajemné rašeliniště Tajga

projekt EVVO - Kladská 24.6.2021

Terénní program

Dne 24. 6. 2021 jsme navštívili Kladskou u Mariánských Lázní. Žáci II. stupně naší školy absolvovali spolu s učiteli terénní program „Tajemné rašeliniště Tajga" a ti mladší se prošli po naučné stezce dlouhé dva a půl kilometru.
Vedení akce pro II. stupeň se ujala lektorka Kateřina Dvořáková z CHKO Slavkovský les. V průběhu dopoledne plnili žáci řadu aktivit. Na úvod se seznámili s historií osady Kladská. V rybníku pomocí sítěk lovili drobné vodní živočichy, které následně poznávali za pomoci klíčů k určování bezobratlých. Přírodní materiály využili také k nakreslení obrázku. Obrázky se některým žákům opravdu povedly. Podle naučných tabulí si doplnili znalosti o běžných i vzácných zástupcích živočišné říše této chráněné oblasti. Z ohlasu žáků je zřejmé, že se program líbil. Mnohému se přiučili nejenom děti, ale také kantoři. Za pěkného počasí všichni strávili příjemné dopoledne.
Účast v tomto vzdělávacím programu, nebo vycházku po naučné stezce vřele doporučujeme i ostatním školám.

Mgr. Jaroslava Londová, koordinátorka EVVO