Projekt Spolupráce 2017

Velikonoční den v duchu českých tradic

Velikonoce jsou za dveřmi a již tradičně jsou u nás v Čechách spojeny s lidovými zvyky a sem tam i s nějakým řemeslem.

Letošní školní předvelikonoční tvoření v rámci projektového dne Velikonoce se tak mohlo snadno stát součástí příprav na květnové setkání žáků partnerských škol projektu Europäischer Berufswahlpass, jehož tématem budou Tradiční česká řemesla.

V průběhu projektového dne si žáci vyzkoušeli kromě pletení pomlázky z vrbového proutí splétat drobné dekorace z pedigu, ze skořápek a pentlí vykouzlili veselé velikonoční zápichy do květináčů a v tiskařské dílně si zhotovili svůj „výuční" účastnický list.

A protože ke svátkům jara patří i veselé lidové popěvky a tanec, předvedli žáci ukázku svého vystoupení nacvičovaného pro květnový školní jarmark.

Mgr. Jasmína Vaňková