Polsko: Leśnica -Tanec a zpěv

25.- 29.3.2019 : Projektové setkání žáků partnerských škol

Tanec a zpěv v Polsku

Poslední březnový týden strávilo několik našich žáků v Polsku v Lesnici. Konalo se zde další projektové setkání žáků partnerských škol zapojených do programu Erasmus+ .
Téma „Tanec a zpěv" nás zavedlo hned na několik zajímavých míst. Prvním byl „Festiwal narodów", což je přehlídka tanečních, pěveckých i divadelních vystoupení žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, každoročně pořádaná v Lesnici. Účastníci partnerského setkání secvičili pod polským vedením několik společných tanečních choreografií a na festivalu se tak zúčastnili nejen jako diváci, ale hlavně jako účinkující.
Dalším neméně zajímavým místem byla návštěva Muzea polské písně v Opole. Interaktivní expozice skýtala pro mladé návštěvníky hodně zábavy i poučení, největším zážitkem však bylo nahrávací studio. Zde vznikl další z našich „erasmovských" počinů – profesionální nahrávka 6 autorských písní vztahujících se k společnému projektu.
Poslední místo, které dozajista zaslouží zmínit, je divadelní představení Zorro v opolském divadle, ačkoli šlo o činohru v polském jazyce, z našich řad v hledišti byl slyšet smích a vidět v očích našich mladých diváků radost a nadšení.
V rámci programu se uskutečnila také tvořivá dílna zaměřená na výrobu rekvizit na taneční vystoupení na festivalu a již tradičně diskotéka, kde tanečníci společně dokonce několikrát zatančili naučené choreografie.
Co dodat? Hudba a tanec spojuje a proto k našemu životu patří!
                                                                                                        Mgr. Jasmína Vaňková