,,Ochrana lesů a recyklace”.

Školní družina se také zapojila do projektových aktivit

,,Ochrana lesů a recyklace" - projektové téma, do kterého se zapojila celá naše škola, se prolíná všemi předměty. ŠD nezůstala pozadu.
Vytvořili jsme karty domácí ekologie, které zahrnují péči o lesy i recyklaci. Obě témata zazněla při zájmové výtvarné činnosti. V besedách se diskutovalo o významu lesa pro člověka, jak se chováme v lese, která zvířata zde žijí, jak jim pomáháme v zimě a další. Při procházce lesem děti upozorňovaly na nepořádek, který kolem sebe viděly. Navázali jsme tím na recyklaci a pokračovali dlouhými rozhovory o třídění odpadu, jeho dalším využití.
Projevovaný zájem, jejich názory a znalosti, na kterých se podílí všichni pedagogové, je vidět péče a tím i budoucnost. Věřím, že se daří a bude dařit v těchto oblastech vzbudit další zájem žáků a vlastně i splnění cílů projektu Erasmus+.

Jarmila Dvořáčková