netradiční výuka v prvouce a přírodovědě

8.6.2021 - 1.třída

Netradiční výuka PRV a přírodovědy v I. třídě.
Jedním z témat učiva prvouky a přírodovědy je i práce na zahradách, v sadech a zpracování sezonního ovoce a zeleniny. Této příležitosti jsme využili a přichystali pro žáky výuku ve cvičné kuchyňce naší školy.
Na školní zahradě jsme s žáky natrhali reveň kadeřavou, ze které jsme upekli koláč. Reveň kadeřavá je rostlina náležící do rodu reveň, čeledi rdesnovité. Řapíky listů se užívají jako zelenina, známá také pod jménem rebarbora (z latinského názvu). Na podzim je rebarbora jedovatá.
V kuchyňce mladší žáci třídy připravili pod dohledem paní asistentky těsto, které je jejím osvědčeným hrníčkovým receptem. Ti starší loupali a krájeli rebarboru a na závěr vyrobili drobenku, kterou dali úplně nakonec na koláč. Vše se dle postupu smíchalo a koláč se dal péct.
S výsledkem jsme byli všichni spokojeni, nejen že se koláč povedl vzhledově, ale i náramně chutnal.

třídní učitelka I. třídy Mgr. Jaroslava Londová