Německo: Leiwen - sport

16.- 20.9.2019: Projektové setkání partnerských škol

Naši žáci opět ve světě

Šest našich žáků strávilo předposlední zářiový týden v kraji moselského vína v městečku Leiwen. Zúčastnili se projektového setkání žáků partnerských škol. Hostitelskou školou byla tentokrát Levana Schule ze Schweichu a tématem byly především outdorové aktivity.
Program tohoto setkání byl opět nabitý, účastníci absolvovali krátký kurz jízdy na horských kolech a následný cyklovýlet malebnou krajinou, vyzkoušeli své schopnosti v lanovém centru, seznámili se s golfbalem a novou hru si ve družstvech zahráli na velkém golfbalovém hřišti. Náplní setkání nebyl ale jenom sport, jedno dopoledne strávili žáci rybařením a vlastnoručně nachytané a ugrilované pstruhy si pak dali k obědu, tradičně si společně zatančili na diskotéce a jeden večer strávili v zábavním centru.
Kromě připravených společných outdorových aktivit využívali účastnici ve volném čase nepřeberné množství aktivit z nabídky ubytovacího zařízení Landalpark v Leiwenu.
Nově nabité dovednosti budou žáci prezentovat spolužákům a přátelům školy na „erasmovském" projektovém dni v průběhu měsíce října.
Po týdnu se naši žáci vraceli s vědomím, že pokud něco nezkusíme, nepoznáme své možnosti, a že každá nová zkušenost naše možnosti zvyšuje.

Mgr. Jasmín Vaňková, koordinátor projektu