Městská knihovna ve Stříbře

19.12.2018, 11.4.2019

Hodina literární výchovy jinak
Žáci 7. ročníku naší školy navštívili 11.4.2019 městskou knihovnu ve Stříbře. Nebyli v knihovně poprvé, v letošním školním roce již v knihovně zažili velmi pěkný pořad o bájích a pověstech zaměřený na báje a pověsti našeho kraje.
Tentokrát si pro ně paní knihovnice připravila seznámení s literaturou pro hochy a dívky, která by odpovídala jejich věku a zájmům. A tak děti poznaly další české spisovatele, kteří dovedou vyprávět příběhy napínavé a dobrodružné, veselé i vážné, romantické i příběhy ze sportovního prostředí.
Část besedy byla věnovaná i historické literatuře. Žáky zaujaly zejména knížky Lenky Pecharové Po stopách staleté dámy, která poutavě zobrazovala minulost naší republiky, kniha- komiks Zdeňka Ležáka TGM a pak fantastická leporela Lucie Seifertové Dějiny českého národa a Pražský hrad a jeho tajemství.
Během návštěvy knihovny byli žáci nejen pozornými posluchači, ale tři z nich se pochlubili i vlastní tvorbou a přečetli paní knihovnici dvě moderní pohádky a jednu báji.
Závěrem žáci slíbili, že v době volna rádi knihovnu navštíví i sami, protože nemusí být do knihovny přihlášeni jako čtenáři, a přesto si v prostorách dětského oddělení mohou knížky půjčit a prohlédnout. Věříme, že alespoň z některých z nich se stanou pravidelní čtenáři a knihy se jim stanou dobrými přáteli.