23. 4. 2021

Projekt Media v ZŠ Revoluční
Do letošního projektu „Media", byla zapojena celá škola. Cílem tohoto projektu je naučit žáky kriticky vnímat různá sdělení a reklamu.
V úvodní části se žáci I. stupně seznámili s různými mediálními prostředky. Hlavní část jsme věnovali vlivu reklamy na člověka. Děti shlédly různé ukázky reklam, a jejich úkolem bylo vyhodnotit, zda je konkrétní ukázka reklamy pro člověka prospěšná, nebo zda na něj působí negativně. Do závěrečné části projektu se zapojili aktivně i žáci druhého stupně. Závěrečným úkolem projektu „ Media" bylo vytvoření jednoho z mediálních produktů, který by měl upoutat a seznámit spoluobčany s mezinárodním projektem Erasmus, do kterého je naše škola zapojena, reklamní plakát.
Věřím, že se kolemjdoucí plakátů povšimnou a získají informaci o činnosti naší školy.

koordinátorka projektu „Media": Mgr. Jaroslava Londová