Hrad Švihov

5.6.2019 Den dětí

Výlet do Švihova
Dne 5. 6. 2019 navštívili žáci 1. - 9. ročníku v rámci projektu Erasmus + a oslavy Dne dětí vodní hrad Švihov. Zde byl připraven program složený z prohlídky hradu, tvořivé loutkové dílny a divadelního představení.
V dílně si každé dítě podle vlastní fantazie z připravených dílů sestavilo a dotvořilo vlastní jednoduchou dřevěnou loutku, kterou si odvezlo domů.
Součástí projektu byla i prohlídka hradu s výkladem průvodkyně. Hrad je dětem blízký i díky pohádkám, které zde byly natočeny, např. Tři oříšky pro popelku, Tři životy a Korunní princ. Tato informace děti nadchla, tak šly obdivovat kostýmy vystavené v objektu hradu.
Další část programu bylo loutkové divadelní představení: „Ze starých pověstí českých". Žáky příběh zaujal, předvedli své znalosti z dějin a překvapili tím, co znají.
Děti se ve škole pochlubily výrobky a někteří žáci aktivně zpracovali k výletu prezentaci.
Mgr. Jaroslava Cvrková