Děti v ZŠ Revoluční si užily Halloween.
Halloween /ˌhæləʊˈiːn/ je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se v tento den oblékají do strašidelných kostýmů a chodí koledovat. Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci, sovy, výři atd. Typickými barvami jsou černá a oranžová.
Oslavu tohoto svátku jsme si s žáky I. třídy užili sice dříve, ale se vším, co k němu patří. Samozřejmě nechyběly kostýmy ani dýně. Žáci pracovali ve skupinkách i samostatně. Připravovali kouzelný lektvar, vymýšleli zaklínadlo, přečetli si pohádku o čarodějnicích, vydlabávali strašidelné dýňové lucerny a užili si čarodějnický rej.
Netradiční vyučování jsme si všichni náramně užili a těšíme se na další podobné akce.

třídní učitelka I. třídy Mgr. Jaroslava Londová