divadlo Alfa - "Detektiv Dudek"

9.10.2020

V pátek 9. 10. 2020 jsme vyjeli se žáky ZŠ Revoluční do Plzně za kulturou.
Žáci I. stupně navštívili divadlo Alfa, kde měli možnost shlédnout loutkové představení: „Detektiv Dudek" a žáci II. stupně vyrazili na prohlídku do muzea loutek.
Divadelní hra, kterou jsme měli možnost vidět, byla velmi poučná i zajímavá. Zvířátka v „Detektivu Dudkovi" jednala spontánně a přímočaře, podobně jako děti. Hlavními postavami byl zajíc, liška, muflon, detektiv Dudek a jejich sousedé, kteří žili pospolu v lese. Skupina zvířat kolem detektiva Dudka, představovala svět malé komunity, kterou vytvářejí sousedé na vsích i ve městech. Podobná parta, která patří k dětskému světu.
Po skončení představení jsme využili volného času a vyrazili na malou prohlídku plzeňského náměstí. Cestou jsme se zastavili u sochy Spejbla a Hurvínka.
Den plný kultury v Plzni jsme si všichni moc užili a jsme rádi, že jsme to stihli těsně před uzavřením divadel z důvodu mimořádných opatření Covid 19.

třídní učitelka I. třídy Mgr. Jaroslava Londová