Den ovoce

21. 5. 2019

Ovoce a zelenina do škol – doprovodný program
V úterý 21. května jsme si s žáky prvního stupně užili den zdravé svačinky. Nejprve jsme si ukazovali ovoce, které jsme se učili pojmenovat, rozeznat jeho vůni a chuť. Také jsme si vysvětlili, jaké má ovoce důležité zastoupení v našem jídelníčku. Znalosti, které jsme získali, jsme využili ve hře: „Hádej, co jsem za ovoce". Děti měly zavázané oči a po jednom hádaly, podle chuti a vůně, o které ovoce se jedná. Na závěr jsme si jednotlivé aktivity vyhodnotili. „Dnešní den byl skvělý, ochutnala jsem ovoce, které jsem nikdy před tím nejedla. Nejvíce jsem si pochutnala na melounu." poznamenala při hodnocení Natálka. I ostatní děti hlasovaly, které ovoce bylo pro ně to nejlepší. Rozhodování bylo velice těžké, ale nakonec zvítězila chuť melounu a kiwi.
Žáci druhého stupně si ochutnávku ovoce připravili ve školním parčíku. Předtím také poznávali různé druhy ovoce. Většinu sice znali, ale nikdy ho neochutnali.
                                                                                                                                 Jaroslava Londová