Chorvatsko: Pula - cirkus 2018

15. - 19. 10. 2018: Projektové setkání žáků partnerských škol

Naše škola je od letošního roku opět zapojena do programu Erasmus+. Nový dvouletý projekt je zaměřený především na volnočasové aktivity.

První projektové setkání žáků partnerských škol se uskutečnilo koncem října v přímořském městě Pula v Chorvatsku a tématem setkání byl Cirkus. Ostatně malé cirkusové představení předvedené profesionálními „cirkusáky" čekalo na účastníky hned večer po příjezdu jako ukázka toho, s čím se účastníci v průběhu projektových aktivit budou zabývat.

Po dva dny se vždy dopoledne změnil palouk za hotelem ve velkou tréninkovou manéž, kde si účastníci nejprve vyzkoušeli všechny představené žonglérské i artistické kousky, třetí cirkusový workshop v tréninkovém centru lektorů byl již přípravou na závěrečnou cirkusovou show. I odpolední program byl plný adrenalinu a zážitků - lanové centrum, plavba lodí na ostrov Brijuni nebo ukázky života na středověké tvrzi.

Při všech aktivitách bylo patrné nadšení všech zúčastněných, tvořivá atmosféra a radost z úspěchů stírající odlišnosti, handicapy a jazykovou bariéru.

Závěrečný večer byl plný emocí, nejen že účastníci předvedli skvělé cirkusové kousky, které se za velmi krátký čas naučili, dokázali, že handicap není překážkou a sdílená radost je mnohonásobně větší.

Odjížděli jsme domů s velkým předsevzetím, že budeme naše nové dovednosti rozvíjet a předávat dál.

Mgr. Jasmína Vaňková, koordinátorka projektu