72 hodin - projekt EVVO

11. 10. 2019

ZAPOJILI JSME SE DO PROJEKTU 72 HODIN

CO JE PROJEKT 72 HODIN?
Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po sedmé. Kdykoliv během těchto 72 hodin (10. – 13. října 2019) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.
Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým nebo svému okolí.
Se žáky naší školy se akce 72 hodin zúčastňujeme pravidelně. V letošním roce jsme realizovali dokonce dva projekty. První byl zaměřený na úklid okolí školy a byl určený žákům prvního stupně. Druhého projektu, který byl věnovaný výsadbě ovocných stromů, se zúčastnili žáci z naší celé školy. Každá třída měla za úkol zasadit svůj ovocný strom. Žákům prvního stupně při sázení pomáhal i bývalý žák školy, který se vyučil zahradníkem, Aleš. Tímto Alešovi ještě jednou děkujeme za jeho odborné rady, účast a pomoc.
Všichni jsme si hodiny věnované akci 72 hodin užili a těšíme se na další akce EVVO, ve kterých můžeme pomoci přírodě, našemu okolí i druhým.

Koordinátorka EVVO Mgr. Jaroslava Londová