close

72 hodin

projekt EVVO - 15.10.2020

Projekt 72 hodin v ZŠ Stříbro Revoluční 1431
Ačkoli je doba krizového režimu, žáci naší školy chodí nadále do školy a zúčastňují se aktivně výuky. Proto jsme využili možnosti zúčastnit se projektu zaměřeného na ochranu a pomoc životnímu prostředí. V minulém roce jsme v tomto projektu vysázeli několik ovocných stromů na školní zahradě a uklidili okolí školy a blízkého rybníka.
V letošním roce jsme se zaměřili na úklid okolí školy a parkoviště u obchodu Lidl, který s naší školou sousedí. Chtěli jsme tak vyjádřit, že nám není lhostejné, v jakém prostředí žijeme.
Vybaveni rukavicemi a igelitovými pytli jsme vyrazili okolo školního plotu přes parkoviště, uklidit vše, co tady neteční lidé, kteří neví kam s odpadky, napáchali. Našli jsme spousta plechovek, krabiček od cigaret, papírů od různých laskomin a dokonce i odložené vajíčko, které tam někdo zapomněl nebo se ho chtěl jen tak zbavit.
Vše nasbírané jsme vytřídili do sběrných nádob určených na recyklaci a zpět do školy jsme se vrátili s dobrým pocitem, že jsme udělali něco užitečného pro naši přírodu. Chtěli bychom na podobné akce chodit častěji, protože je to bohužel potřeba.

Koordinátorka projektu EVVO Mgr. Jaroslava Londová, učitelé a žáci ZŠ Revoluční